د. مهر ۱ام, ۱۳۹۸

فایل لیست

دانلود تحقیق مقاله پاورپوینت پروژه پایان نامه رساله

محاسبه ارزش زمانی پول و ترسیم نمودار فرآیند مالی در اکسل برای ۱۰۰ دوره مالی همراه با راهنمای کاربردی

محاسبه ارزش زمانی پول و ترسیم نمودار فرآیند مالی در اکسل

محاسبه ارزش زمانی پول و ترسیم نمودار فرآیند مالی در اکسل برای ۱۰۰ دوره مالی همراه با راهنمای کاربردی

کافی است که اعداد مربوط به درآمد وهزینه های هر دوره را به همراه نرخ بهره (یا حداقل نرخ جذب کننده MARR) مورد نظر خود وارد کرده تا ارزش فعلی خالص (NPW)، ارزش آینده (F) و پرداخت های مساوی (A) بصورت اتوماتیک محاسبه شوند. همچنین نمودار فرآیند مالی برای ۱۰۰ دوره ترسیم می گردد که نمای کلی از وضعیت درآمد ها و هزینه های هر دوره را به شما نشان می دهد. کار کردن با این قالب اکسل بسیار ساده و راحت می باشد و در کمتر از چند دقیقه می توانید از میان چند پروژه صنعتی یا طرح های سرمایه گذاری، طرحی را که توجیه اقتصادی بیشتری دارد، انتخاب کنید.

ارزش زمانی پول یعنی چه؟ فرض کنید که شما امروز ۱۰۰ واحد پولی را با نرخ بهره سالیانه ۲۰% در بانکی پس انداز می کنید. در نتیجه در یک سال بعد، بانک موظف است که ۱۲۰ واحد پولی به شما بپردازد. در واقع ارزش زمانی پول بدلیل وجود نرخ بهره پدید آمده و پولی را که امروز در طرحی سرمایه گذاری می کنید، درآینده ارزش دیگری دارد که این اکسل در کمترین زمان ممکن، ارزش زمانی پول را برای فرآیند های مالی ساده و پیچیده محاسبه می کند.

چرا باید به ارزش زمانی پول توجه کرد؟ تمام تکنیک های اقتصاد مهندسی سعی دارند تا از میان چند طرح اقتصادی، طرحی را انتخاب کنند که بیشترین بازده اقتصادی را داشته باشد و پایه تمام این روش ها، توجه به ارزش زمانی پول می باشد. بنابراین ارزش زمانی پول موضوع مهمی می باشد و با وارد کردن اعداد درآمد و هزینه فرآیند مالی خود در این اکسل، ارزش زمانی پول برای فرآیند مالی مورد نظر شما محاسبه شده و می توانید اقتصادی ترین فرآیند مالی را انتخاب کنید.

چگونه نتایج را تحلیل کنم؟ شما از این اکسل می توانید به دو صورت استفاده نمایید. ۱) اعداد درآمد و هزینه های خود را به همراه نرخ بهره وارد کرده و ارزش فعلی یا ارزش آینده تا دوره n و یا پرداخت ( قسط) مساوی تا دوره n را مشاهده نموده و از این اعداد در بررسی اقتصادی بودن یا نبودن پروژه ها استفاده نمایید (هر چه که ارزش فعلی (NPW) یک فرآیند مثبت تر باشد، از سایر پروژه ها اقتصادی تر می باشد). ۲) می توانید نرخ بازگشت سرمایه (ROR)، یک فرآیند مالی را حساب کنید و چنانچه این عدد از حداقل نرخ جذب کننده مورد نظر شما (MARR) بیشتر باشد، آن پروژه می تواند اقتصادی می باشد. راهنمای آموزشی همراه این اکسل، شما را با نحوه استفاده از این قالب اکسل آشنا می کند.

ویژگی های این فایل:

سادگی و راحتی کار با آن
امکان پردازش ۱۰۰ دوره مالی به همراه رسم نمودار فرآیند مالی
محاسبه نرخ موثر و در نظر گرفتن مرکب شدن طی یک دوره مالی
محاسبه ارزش فعلی خالص (NPW)
محاسبه ارزش آینده (F) در دوره مالی مورد نظر شما
محاسبه پرداخت (قسط) مساوی (A) تا دوره مالی مورد نظر شما
امکان بدست آوردن نرخ بازگشت سرمایه (ROR)
کاهش زمان لازم برای محاسبات مالی (تمام محاسبات بصورت اتوماتیک انجام می شوند)
عدم نیاز به هیچگونه نرم افزار های جانبی (تنها کافی است که نرم افزار آفیس و اکسل ۲۰۰۷ به بالا روی رایانه شما نصب باشد که امروزه هر رایانه ای دارای مجموعه نرم افزار های آفیس می باشد)
عدم نیاز به آشنایی کامل با نرم افزار اکسل
دارای راهنمای آموزش کاربردی

مشاهده فایل