ی. شهریور ۳ام, ۱۳۹۸

فایل لیست

دانلود تحقیق مقاله پاورپوینت پروژه پایان نامه رساله

محاسبه نقطه سر به سر همراه با نمودار و راهنمای فارسی

اکسل محاسبه نقطه سر به سر همراه با نمودار و راهنمای فارسی

محاسبه نقطه سر به سر همراه با نمودار و راهنمای فارسی

کار کردن با این قالب اکسل بسیار ساده و راحت می باشد. کافی است که اعداد مربوط به درآمد ناشی از فروش کالا (تعداد فروش و قیمت فروش واحد) و هزینه های ثابت و متغیر کسب و کار خود را در قسمت های مربوطه وارد کرده تا مختصات نقطه سر به سر برای کسب و کار شما مشخص گردد. با استفاده از این قالب اکسل، در کمتر از چند دقیقه می توانید برای کسب و کار خود، نقطه سر به سر را محاسبه نمایید.

نقطه سر به سر چیست ؟
نقطه سر به سر یا Break-Even Point ، نقطه ای می باشد که در آن سود یا زیان شما صفر است. به عبارتی دیگر، دو خط درآمد و هزینه کسب و کار شما، یکدیگر را در چنین نقطه ای قطع می کنند. قبل از این نقطه، هزینه ها شما بیشتر از درآمدتان می باشد در نتیجه زیان ده می باشید. در صورتی که بتوانید نقطه سر به سر کسب و کارتان را رد کنید، درآمدتان از هزینه های شما پیشی گرفته که منجر به سوددهی شما می گردد.

چرا باید برای کسب و کار خود، نقطه سر به سر تعیین کنم؟
در صورت محاسبه نقطه سر به سر کسب و کار خود، می توانید از قبل برای رسیدن به آن برنامه ریزی نمایید. همچنین می توانید عوامل موثر در نقطه سر به سر را شناسایی کرده و با تغییر و بهینه سازی آن ها، نقطه سر به سر کسب و کار خود را کاهش دهید.

چگونه نتایج را تحلیل کنم؟
بعد از وارد کردن اعداد در قسمت های مربوطه ، در قسمت نتایج، هزینه متغیر برای یک واحد محصول، حاشیه فروش (سود) و مختصات نقطه سر به سر برای کسب و کار شما بصورت اتوماتیک محاسبه می شوند. همچنین درصد هزینه های ثابت و متغیر شما در Pie Chart نشان داده می شود. در نمودار آنالیز نقطه سر به سر، خطوط هزینه، درآمد و سود (یا زیان) رسم می گردند و تلاقی دو خط درآمد و هزینه، مختصات نقطه سر به سر بوده و در آن، خط سود (یا زیان) محور X ها را قطع می کند. هر چه هزینه های ثابت کسب و کار شما کمتر باشد، تعداد در نقطه سر به سر کاهش یافته به این معنی که زودتر به نقطه سر به سر می رسید و پس از آن وارد سوددهی می شوید. هر چه این عدد بزرگتر باشد، دیرتر به آن رسیده و ریسک کسب و کار شما بالاتر می باشد. راهنمای آموزشی همراه این اکسل، شما را با نحوه استفاده از این قالب اکسل آشنا می کند.

ویژگی های فایل:

سادگی و راحتی کار با آن
محاسبه مختصات نقطه سر به سر به دو صورت تعداد در نقطه سر به سر و فروش در نقطه سر به سر
آنالیز نقطه سر به سر روی نمودار
محاسبه هزینه متغیر برای یک واحد محصول
محاسبه حاشیه فروش (سود)
محاسبه سود یا زیان کل
ترسیم Pie Chart درصد هزینه های ثابت و متغیر
کاهش زمان لازم برای محاسبات مالی (تمام محاسبات بصورت اتوماتیک انجام می شوند)
عدم نیاز به هیچگونه نرم افزار های جانبی (تنها کافی است که نرم افزار آفیس و اکسل ۲۰۰۷ به بالا روی رایانه شما نصب باشد که امروزه هر رایانه ای دارای مجموعه نرم افزار های آفیس می باشد)
عدم نیاز به آشنایی کامل با نرم افزار اکسل
عدم نیاز به مفاهیم دانش مدیریت مالی
دارای راهنمای آموزش کاربردی

مشاهده فایل